Ana Sayfa / Blog / İbrahim Ildır / Türkiye Neden Büyük Turnuvalarda Ev Sahipliği Yapamıyor

Türkiye Neden Büyük Turnuvalarda Ev Sahipliği Yapamıyor

Ülkemizde ve dünya genelinde geçtiğimiz günlerde etkili olan yoğun kar yağışı, birçok spor müsabakasının oynanmasına engel olmuştu. Bununla birlikte stadyumların, olumsuz hava koşulları karşısında yetersiz kaldığını gördüğümüzü söyleyebiliriz. Müsabaka sırasında oluşan elektrik kesintileri, alttan ısıtmalı zeminlerin olmayışı ve bu sebeple zeminin karla kaplanması birçok altyapı eksikliğini de gün yüzüne çıkarmıştır. Son dönemde ülke genelinde yapılan yeni stadyum inşaatları ülke futbolu adına sevindirici haberlerdir. Örneğin Antalya’ya yapılan yeni stadyum 360 derecelik bir açıyla yapılmış olup Türkiye’de bu alandaki ilk ve tek stadyumdur. Ayrıca şu an yapım aşamasındaki Vodafone Arena Stadyumu da ülkemizdeki tek akıllı stadyum olma özelliğine sahip olup kendi enerjisini kendisi üretebilecektir.

TÜRKİYE NEDEN BÜYÜK TURNUVALARDA EV SAHİPLİĞİ YAPAMIYOR

Hatırlanacağı gibi Türkiye 2020 yaz olimpiyatları organizasyonunda ev sahipliği yapmaya en yakın adayken o dönemdeki gezi olaylarının patlak vermesi ve ülkedeki gergin ortam karar mercilerinin başka bir ülkenin organizasyona ev sahipliği yapmasına karar vermiştir.

Türkiye, gerek konumu gerek mevcut ve yeni yapılan stadyumlarla böylesi turnuvalarda ev sahipliği yapabilecek güce sahip olsa da birtakım eksiklerini bir an önce gidermelidir.

2015 yılında en iyi çıkışı yapan A MİLLİ takımımız, son 12 ayda topladığı 329 puanla FIFA sıralamasında kendisine 20. sırada ye

r bulmuştur. 2015 yılını yenilgisiz tamamlayan A Milli takım, oynadığı son 15 maçta 8 galibiyet ve 3 beraberlik aldı. Sıralamadaki en iyi derecemizi 2002 Dünya Kupasındaki 3.lükten sonra 8. basamakta yer alarak almıştık. Geçtiğimiz Mart ayında en kötü derecelerimizden birini alarak 56.sıraya kadar gerilemiştik.

Türkiye’deki bu gözle görülür başarı umut ediyoruz ki yaz aylarında Fransa’da düzenlenecek Euro 2016’da da devam etsin, çünkü ülke olarak böyle başarılara ihtiyacımız var.

Hakkında İbrahim Ildır

İlginizi çekebilir

Renkli Moladan Renkli Spor Gündemi

SPORTİF BAŞARILAR VE KAMUOYUNUN İLGİSİ Geçtiğimiz haftalarda 3 Aralık Engelliler Haftası dolayısı ile spor dünyasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better