Ana Sayfa / Blog / İbrahim Ildır / Renkli Moladan Renkli Spor Gündemi

Renkli Moladan Renkli Spor Gündemi

SPORTİF BAŞARILAR VE KAMUOYUNUN İLGİSİ

Geçtiğimiz haftalarda 3 Aralık Engelliler Haftası dolayısı ile spor dünyasında çeşitli organizasyonlar düzenlenmesi, sporun birleştirici yönünde etkili olmuştur. Bu sebeple, Paralimpik yani engelli branşlarda da Türkiye’nin başarısı ilerlemektedir.

paralimpik 2

 

Türkiye uzun zaman sonra ilk defa yüzme alanında derece aldı. Tarihi başarıya imza atan, 17 yaşındaki Zeynep Güneş; Avrupa büyükler şampiyonasında iki madalya kazanan ilk Türk yüzücü olarak tarihe geçmiştir.

paralimpik 1

TÜRKİYE SPORTİF AÇIDAN YENİ BİR YERDE Mİ DURUYOR ??

Bizi bu kadar geliştiren, yeni neslin spor bilincinin gelişmesidir. Gençler artık sporu hayatlarının bir parçası haline getirip, bu bilinçle yaşıyor ve seçtikleri branşta profesyonelleşmek için kulüplerden yardım alıyor. Bu demek oluyor ki Türk antrenörleri de artık spor için emek veriyor.

 

spor türkiyeAvrupalılaşma konusunda Türkiye önemli bir yerde duruyor. Ülkemizde yapılan spor şuraları, öğretim görevlilerinin spor kongrelerine katılması ve spor kulüplerinin artması; antrenörleri daha dikkatli ve düzenli olmaya zorluyor. Yurtdışı kampları, seminerleri ve ayrıca ülkemize gelen farklı kulüp takımları Avrupa’nın spor bilincini ülkemize taşıyor ve spor hayat şeklimizi belirler noktaya geliyor.

En önemlisi artık tek bir branşla yetinmiyoruz. Dünyanın en iyi sporcular

ı artık bir çok branşı aynı anda uygulayıp tek bir branş üzerinde de profesyonelleşiyor. Yani masa tenisi, yüzme, koşu ya da basketbolla ilgilenirken aslında kort tenisi de ciddi derece bekliyor.

Ülkemizde sporu buraya taşıyan ve emek eden akademisyenlere teşekkür ediyoruz.

 

İbrahim Ildır

ibrahim.ildir@renklimola.com

Hakkında İbrahim Ildır

Bir Yorum

  1. Azize

    Tebrikler başarılarının devamını dilerim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better