25 Eylül 2021 Cumartesi
Ana Sayfa / Kültür & Sanat / Koray Avcı Sınırları Zorladı…

Koray Avcı Sınırları Zorladı…

Koray Avcı Sınırları Zorladı…

Samimiyeti ve Şarkılarıyla Dedikoduları Noktaladı…

Sokaklarda şarkılar söyleyerek ünlü olan Koray Avcı’yı yapmış olduğu bir organizasyonla Gebze’ye getiren Çiler Boylu’nun kişisel facebook hesabından yapmış olduğu “Adam değil, sanatçı hiç değil, hiç de sahnede görüldüğü gibi değil” gibi şok paylaşımlarına inat; samimi, sevecen, dostça ve sıradan tavırlarıyla Kıbrıslı hayranlarının gönlünü fetheden Koray Avcı, Kıbrıs’ta tam not aldı.

1

Çiler Boylu’nun paylaşımındaki; ağzının bozuk olduğu, sürekli küfrettiği, hayranlarıyla sohbetleri esnasında biraz şımarık tavırlarının olduğu da yadsınamaz bir gerçek.

2

Koray Avcı İzdihamı…

Koray Avcı’nın Ada’da ilk defa sahne aldığı Malpas Hotel’de, sanatçıyı izleme gelenler arasında yaklaşık 1000 kişi vardı. Saatler öncesinden konser alanının önünde uzun kuyruklar ve büyük bir izdiham oluşmuştu. Siyah şalvar, siyah tunik gömlek ve tepeden toplanmış saçlarıyla Ahmet Kaya’dan “Bana Birşeyler Anlat” ile sahnesini açtı. Sanatçı, sonrasında yine Ahmet Kaya’dan “Kafama Sıkar Giderim” ile konserine devam etti.

 

Gece boyunca gerek tavırlarında, gerek sahneden hayranlarıyla sohbetlerinde, gerekse şarkılarında Ahmet Kaya, Volkan Konak ve Cem Karaca esintileri hissedildi.

3

“Normalde bir saat buradayız. Beraber bir iletişim kurarsak, üç saat burada kalırız. Ben de buradan gitmek istemiyorum. Gece sonunda Kıbrıs beni öyle mutlu etti ki diyerek ayrılmak istiyorum, beni başkalarıyla karıştırmayın, ben birlikte şarkılar söyleyip sohbet etmek istiyorum. Hadi bakalım, ağlamaya devam, gülmeye hep devam” diyerek “Aşk İle” albümünden “Sen” şarkısını hayranlarıyla birlikte büyük bir coşkuyla söyledi. “Beni öyle çok yüksek yerlere taşımayın, beni kalbinize koyun. Bir dostunuz olarak kabul edin, belki bir yerde sohbet edemeyiz ama şarkılarım eşlik edecektir yalnızlığınıza. Hadi o zaman Aşk Sana Benzer” diyerek son zamanların en popüler şarkısına geçiş yaptı.

4

Gece boyunca sıcak ve samimi tavırlarıyla dikkat çeken sanatçı, şarkılarının tamamını hayranlarıyla birlikte söyledi. Bunun yanı sıra sohbet esnasında kullandığı argo kelimelerin fazlalığı da dikkatlerden kaçmayan bir detaydı. Sonrasında kendisi de “küfürbazım” diyerek özünü koruduğunu ve yapmacık olmadığını vurguladı.

 

Bomond Bar’da Bir Sokak Çalgıcısı…

 5

“Bomond Bar”da sahneye çıkan Kıbrıs’ın yerel sanatçısı Soner Cihan’ı sahneye alarak kendisini bir gün önce dinlemeye gittiğinden ve eğlenceli gecenin kendisine on yıl öncesini hatırlattığından bahsederek, Soner’e teşekkür edip gönderdikten sonra programına, “yanınızdakinin kıymetini bilin, aşk zor bulunan çok özel birşey. Benim de bankada belli bir param, üzerime evim var. Benimle de bi çay içebilir misiniz?” Diyerek son zamanların evlenme programlarına da ufaktan takılmadan edemedi. Ankaralı sanatçı, bol bol Ankara’dan ve Ankara’daki çocukluk anılarından bahsetti.

6

“Dünya üzerinde bir aşk bitmez bir de bu güzel şarkılar…”

 

Sahneden hayranlarına bol bol şiirler okudu. Eskiden sevmelerin bir defa olduğunu, mektuplaşmanın olup telefonun henüz olmadığı zamanlarda, kıvırcık saçlı bir kıza aşık olma hikayesini anlattı. Ve “yazdığım şiirler bir kadına da olsa kadının önemi yok. Siz bir parça kendinizden birşeyler bulabiliyorsanız, size armağan olsun dostlar” diyerek hayranlarına “Hoşgeldin” şiirini daha bir duygu yüklü okudu bu defa ve ikinci defa Hasan Kuyucu yönetmenliğinde kliplendirilen “Hoşgeldin” şarkısına bağladı şiirini.

 

Sanatçı programının ilk yarısını bitirirken mikrofonu gitaristine teslim etti. Sonrasında programının ikinci bölümünde, yapmış olduğu klarnet solo ile bütün salonu mest etti. Özgün şarkıları, dinleyicileriyle birlikte söyleyerek programını noktaladı.

7

016/01/7-2-768x432.jpg 768w, http://www.renklimola.com/wp-content/uploads/2016/01/7-2.jpg 1600w" sizes="(max-width: 618px) 100vw, 618px" />

 

 

Saim Yılmaz

“kendi halinde bir yazar”

www.saimyilmaz.com.tr

saim@saimyilmaz.com.tr.

 

Hakkında Saim Yılmaz

İlginizi çekebilir

Kuzey Kıbrıs T.C. Gezi Önerileri

    Renkli bir mola verebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri olan Kuzey Kıbrıs, tarihi ve coğrafi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better