Ana Sayfa / Kültür & Sanat / En Moda Dergisi Yılın En İyileri’ni Seçti…

En Moda Dergisi Yılın En İyileri’ni Seçti…

En İyiler Buluştu…

 

En Moda Dergisi Yılın En İyileri ödül töreni, önceki akşam Merit Royal Hotel’in St. Hilarion Salonunda gerçekleşti. Bu yıl 3.sü düzenlenen ödül töreninde, yılın en iyilerine ödülleri takdim edildi.

2016012001

 

Merit Royal Hotel, Maxim Royal ve Nurel Construction sponsorluğunda gerçekleşen tören, birçok ünlü ismin bir araya gelmesine vesile oldu. Törene katılanlar arasında; Murat Besim Tibuk, Reha Arar, Leyla Kırca, Kıbrıslı Tiyatro ve Sinema sanatçısı Osman Alkaş, Ziynet Sali, Wilma Elles, Safiye Soyman, Ferhat Göçer, İlyas Yalçıntaş, Kıbrıs’ın sevilen sesi Ayşegül Zaim, Tuğçe Sarıkaya, Ozan Orhon, Doğuş, Simge, Buray, Aydilge, Ece Gürsel, Banu Zorlu, Cengiz Abazoğlu, Nihat Odabaşı da vardı.

 

En Moda Ödül Töreni Şarkılarla Açılıyor…

 2016012002

 

Gecenin açılışını Banu Zorlu “Değer mi?” şarkısıyla yaptı. En Moda Prodüksiyon Direktörü Özer Akkeleş ise, Merit Grubuna ve Maxim Royal İşletme Müdürü Arda Çancıoğlu’na teşekkür ederek gecenin açılışını yaptı. Sahneye ödül takdimi için M.F.Ö. Grubunun efsane solisti Fuat Güner davet edildi.

2016012003

 

En Moda Prodüksiyon – Yılın En İyileri sahiplerini buldu.

2016012004

 

En iyi Kurumsal Marka ve Kalite Ödülü; Merit İnternational, İnter Limousine Yönetim Kurulu Üyesi Murat Besim Tibuk

2016012005

 

Yılın En Başarılı Yönetim ve İşletme Ödülü;  Gerhard Studz

2016012006

 

Yılın En Başarılı Yatırımcı İş Adamı Ödülü; Redif Nurel

 

2016012007

Yılın Girişim ve Başarı Ödülü; Sevilya Nurel

2016012008

 

Yılın Başarı ve Meslek Ödülü; Musa Salınay

2016012009

 

Yılların eskitemediği güçlü ses Safiye Soyman, ödül vermek üzere sahneye davet edildi.

2016012010

 

Yılın En Başarılı Satış ve Pazarlama Ödülü; Remax Golden

En İyi Gayrimenkul Danışmanı; Cemaliye Öztoycan

2016012011

Yılın Kalite ve Başarı Ödülü; Andaç Özaydınlık

Yılın Yatırım ve Başarı Ödülü; Feriha Hüdaverdi

Yılın Girişim ve Marka Ödülü; Eris Çoban

Yılın En Başarılı İş Kadını Ödülü; Didem Yılmaz

 

En Moda Prodüksiyon Genel Koordinatörü Keriman Gülmüş, ödül taktimi için sahneye alındı.

 

Yılın En Başarılı İş Adamı Ödülü; Levent Özerdağ

Yılın En İyi İş Kadını Ödülü; Gülşen Çataloğlu

Yılın Kariyer ve Başarı Ödülü; Akan Oza

Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi; Güliz Kaner

Yılın Yatırım ve Başarı Ödülü; İsmail Soydan

 

Türkiye’nin ünlü eski manken ve sinema oyuncusu Sema Şimşek, ödül vermek üzere sahneye davet edildi.

 

Yılın En Başarılı İş Adamı Ödülü; Halil Onalt

Yılın Girişimci İş Adamı Ödülü; Arif Kerem Göğüs

Yılın En Başarılı İşletmeci Ödülü; Maxim Royal İşletme Müdürü Arda Çancıoğlu

2016012012

 

Yılın En İyi Saç Tasarım Ödülü; Danyel Tatlıcı

2016012013

 

Yılın En Başarılı Menejer Ödülü; Türkel Brothers Cihan Türkel & Mert Türkel

2016012014

 

Yılın En Moda Konsept Tasarım Ödülü; Ahmet Güneş

Yılın En Başarılı Magazin Sitesi; Piassa.net Devrim Eyyubi

Yılın En Başarılı Eğlence Programı; Ayşegül Zaim

2016012015

 

Fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı, ödül takdim etmek üzere sahneye davet edildi.

 

Başarılı Bir Kurumsal İletişim Direktörü…

 

Yılın Kurumsal İletişim Ödülü; Türkiye’nin önde gelen menajeri, aynı zamanda Doğuş ve Banu Zorlu’nun basın danışmanı ve iletişim denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelenlerden biri Tülin Ürker’in oldu.

2016012016

 

Yılın En Başarılı Koreografi; Asil Çağıl

2016012017

 

Yılın En İyi Magazin Gazetecisi Ödülü; Orhan İsmailoğlu

Yılın Kariyer ve Başarı Ödülü; Gaye Çıral

Yılın En İyi Cover’ı; Ömür Gedik ve “Dillirga”

2016012018

 

 

Haçiko İçin Çağrı…

 

Ömür Gedik’e ödülü takdim edildikten sonra, konuklar Dillirga’nın yepyeni versiyonu ile coştular. Ömür Gedik, kendisini bu parça ile tanıştıran ve buluşturan Osman İsmailoğlu’na teşekkür ederek Kıbrıs’ı çok sevdiğinden bahsettikten sonra, bundan sonra da sık sık geleceğinin müjdesini verdi. Sanatçı; “Merit ailesine teşekkür ediyorum ve Özellikle Hande Tibuk’a. Benim beş yıl önce kurduğum Hayvan Hakları Derneği HAÇİKO’nun en büyük destekçilerinden biri Hande Tibuk. Çok az destekçimiz var ama en büyük destekçimiz. Bu salonda da çok değerli insanlar var. Hepinizin desteklerini bekliyoruz. Ama Hande’nin destekleri çok önemli” diyerek duygularını dile getirdi.

 

Yılın En İyi Kadın Oyuncusu; Wilma Elles

2016012019

 

Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı; Kıbrıslı Şarkıcı Buray.

2016012020

 

Buray, ödülünün ardından radyolarda fırtınalar estiren ve Türkiye’yi kasıp kavuran şarkısı “İstersen” ile bu defa da En Moda En İyiler Ödül töreni misafirlerini yerlerinde oturtmadı.

Yılın En İyi Sanat Müziği Sanatçısı; Safiye Soyman.

2016012021

 

Billur Gibi Bir Ses…

 

Safiye Soyman, ödülünü aldıktan sonra “Sen Gençliğimin Katilisin” şarkısını konukların eşliği ile söyledi. “Türk Sanat Müziği dalında ödül alınca, ben de sizlere bir Türk Sanat Müziği eseri okuyayım istedim. Bizler okumayacağız da kim okuyacak? Çünkü ben Kültür Bakanlığı’nın Devlet Sanatçısıyım aynı zamanda. Onun için protokol sanatçısıyım, yurt içinde yurt dışında ülkemi temsil ediyorum. Bu benim Kıbrıs’ta beşinci ödülüm. Rahmetli Rauf Denktaş, ruhu şad olsun. Allah rahmet eylesin. Kendi elleriyle üç kez Kıbrıs Yılın Sanatçısı Ödülünü vermişti bana. Çok duygulandım bu ödülü alırken de. Çok duygulandım, çok teşekkür ederim” sözleriyle bir ahde vefa örneği sergiledi.

 

Ömür Gedik, bu defa da sahneye ödül vermek için davet edildi.

 

Yılın En İyi Aktüalite Programı; BRT Magazin Ziya Tunaç.

Yılın En İyi Magazin Gazetesi; Hürriyet Kelebek / Arzu Akbaş.

Onur Ödülü; Havadis Gazetesi Magazin ve Spor Müdürü Mustafa Özsoy.

Yılın En İyi Dizi Müziği; Aydilge “Kiralık Aşk”.

2016012022

 

Aydilge’nin şarkısı fonda duyulur duyulmaz misafirlerin kıpırdanmaları dikkat çekince, Aydilge’den şarkısını söylenmesi istendi ve kendisi konukları kırmayarak şarkısını misafirlerle birlikte hem oynayarak hem oynatarak söyledi.

2016012023

 

Yılın En İyi Bestecisi ödülünün sahibi ise, adını müzik dünyasına altın harflerle yazdıran Doğuş oldu. Doğuş, ödülünün ardından teşekkür ettikten sonra son zamanlarda yeni albümünün en popüler şarkısı “Mutluluklar Dilerim” ile tabiri caizse salonu inletti.

2016012024

 

 

Merit Royal’den Bir Dünya Starı Geçti…

 

Dünyaca ünlü şarkıcı Dj Adam Clay da En Moda Yılın En İyileri Ödül Töreninin sürpriz konuğuydu. Şarkıcı, Türkiye’de ve tüm dünyada liste başı olmuş şarkılarıyla tam anlamıyla bir müzik ziyafeti yaşattı.

2016012025

 

Merit Royal Organizasyonlarının Mimarı…

 2016012026

 

Yılın En Başarılı İş Kadını Didem Yılmaz’a ödülünü Merit Royal Hotel organizasyonlarının mimarı Rukiye Keleş takdim etti ve Rukiye Keleş, Merit Hotelleri adına da bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

 

“Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Merit Royal ailesi olarak; bu kadar önemli ve değerli bir organizasyona ev sahipliği yapmak ve böyle değerli insanları bir arada görmek bizim için büyük bir şeref. Hepinize çok teşekkür ederim Merit Otelleri adına, iyi ki geldiniz, ayaklarınıza sağlık…”

 

Moda sektörüne yön veren ünlü isimlerden Cengiz Abazoğlu, yılın en iyilerine ödüllerini vermek üzere sahneye davet edildi.

 

Yılın En İyi Müzik Grubu; Yüksek Sadakat.

2016012027

 

Yılın En İyi Mankeni; Tuğçe Sarıkaya.

2016012028

 

Yılın Moda İkonu; Gülçin İncirli.

2016012029

 

Gülçin İncirli İddialı Kıyafetiyle Ödül Törenine Damga Vurdu…

 

Görkemli Gecenin sunucusu Banu Zorlu, yeri gelmişken ve işin ustası sahnedeyken “Moda ikonu nasıl olur? Nasıl olunur?” diye bir soru yöneltti Cengiz Abazoğlu’na. Cengiz Abazoğlu ise Gülçin İncirli’nin gecenin en iddialı kıyafetine de gönderme yaparak; “Moda ikonu, görüntüsüyle binlerce kişiyi peşinden sürükleyen ve onun gibi olmak isteyen ve ona bir öngörü ve duruş sergileyen, çok fazla hemcinsini peşinden koşturan kişiye diyoruz. Hanımefendinin eminim çok peşinden koşturduğu kitlesi var. Çok tebrikler.”

2016012030

 

Yılın En İyi Alternatif Müzik Solisti; Ece Gürsel.

2016012031

 

Yılın En Başarılı Sunucusu Ödülü; Yağmur Ayaz.

2016012032

 

Reha Arar-Fuat Güner Dostluğu…

 2016012033

 

Yeni ödüllerin takdimi için sahneye Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar davet edildi. Reha Arar, Yılın En İyi Müzik Programı Ödülü’nü “Aramızda Müzik Var” programı ile Fuat Güner’e takdim etti. Sonrasında da yıllardır bilinmeyen bir dostluğu açıkladı. “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Sizleri bu gece, burada ağırlamak bizim için büyük bir şeref. Çok enteresan bir tesadüf. Sevgili kardeşim Fuat Güner, St. Joseph Fransız Lisesi’ nden yani 14 yaşında olduğumuz dönemlerde benim sınıf arkadaşım değil ama bir sınıf küçüğümdür. Demek ki elli beş yıla dayanan bir dostluk. Ve bu bir kader. Bunu hiç kimse bilmez. Bu tamamen hayatın bir tesadüfü. Çok ödül verdim ama hiç bu kadar eski bir arkadaşıma ödül vermedim” diyerek duygularını dile getirdi.

2016012034
Gecede Samsun Demir için fazlaca teşekkürler sunuldu. Son 10 yılın en iyi yapımcısı olarak takdim edildi. Müziğe destek veren herkese çok teşekkür ederek ödülünü Reha Arar ve Fuat Güner’in elinden aldı.

 

Yılın En İyi Yapımcısı; Doğan Müzik Yapım Genel Müdürü Samsun Demir.

Yılın En İyi Proje Albümü; Enbe Orkestrası Behzat Gerçeker.

2016012035

 

Enbe Orkestrasının kuruluşunda da yer alan Reha Arar, “Enbe Orkestrasının bir kuruluş tarihi vardır. Orada birlikte güzel anılarımız var. Şimdi, o orkestra artık hudutları aştı, büyüdü, ilerledi.” diyerek hatıralarına satır aralarında yer vermeyi de ihmal etmedi.

 

Yılın En İyi Albümü; No:6 ile Ziynet Sali.

2016012036

Her şey Kıbrıs İçin…

 

“Çok heyecanlandım. Şu an hislerimi anlatacak cümle kuramıyorum. Bu şahane bir duygu. Kendi vatanımda olmak, genç ve yeni girişimci arkadaşımı her şeyden önce tebrik ediyorum. Müziğe ve değerlere katkı sağladığı için. O yüzden de buradayız zaten. DMC ailesine ve Merit ailesine çok teşekkür ediyorum. Bizi çok güzel ağırladılar. Keyifliyim bütün dostlarımla bir arada olduğum için.” sözlerinin ardından Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Reha Arar, “Ziynet Sali, Kıbrıs’ın tanıtımı için son zamanlarda çok büyük efor sarf ediyor. Biz, Kıbrıs Turizmcileri olarak ona bir teşekkür borçluyuz. Ben bu arada onu da söylemiş olayım. Özellikle EMIT Fuarında da inşallah birlikte olacağız. Ödülünden dolayı da tekrar tebrik ediyorum” diyerek sanatçıyı onore etti.

2016012037
Yılın En İyi Şarkısı; Yıllarım Gitti Ferhat Göçer.

2016012038

 

Yılın En İyi Kadın Sanatçısı; Ziynet Sali.

2016012039

 

Yılın Onur Ödülü; Leyla Kırca.

2016012040

 

Yılın En İyi Klibi; Mış Mış ile Nihat Odabaşı.

2016012041

 

Nihat Odabaşı’ndan Bomba İtiraf…

 2016012042
Nihat Odabaşı’nın ödülünü aldıktan sonra yaptığı açıklamalar bomba etkisi yarattı. “Bu ödül için iki dakika konuşmam lazım. Behzat Bey’den bu ödülü almam oldukça manidar. Çünkü kendisi benden çok şikayetçi. Kliplerde onu yeteri kadar koymadığımı düşünüyor. O yüzden çok şikayetçi. Bana ödülü veriyor olması enteresan bir durum. İnşallah yeni klipte Behzat Bey’in bambaşka bir yüzüyle karşılaşacaksınız. Ferhat Bey’le (Ferhat Göçer) karar verdik buna. Bir de şöyle bir şey var. Biz bu klipten sonra, Simge ile birbirimize ufak bir kırıldık. Acaba sizin aranızda barışsak mı biz artık? Barışsak mı? Öpüşsek, sarılsak mı Kıbrıs’ta? Biz birbirimizi seviyoruz ama arada öyle şeyler oluyor” diyerek En Moda Ödül Gecesinde birbirlerine sarılarak barıştılar.

2016012043

 

Yılın En İyi Moda Tasarımcısı; Nihat Odabaşı.

 

Yaşam Boyu Başarı ve Meslek Ödülü; Ozan Orhon.

2016012044

Göklerden Bizi İzliyorlar…

 

Ozon Orhon aldığı ödülü göklerde bizi izliyorlar diye bahsettiği; Garo Mafyan, Kerim Tekin, Ajlan Büyükburç, Vitamin Grubundan Gökhan’a ve 90’ların en güzel adamlarına ithaf ettiğini belirtti.

 

Yılın Kültür, Sanat ve Başarı Ödülü; Fahriye Özay.

Yılın En İyi Sinema Oyuncusu; Sema Şimşek

2016012048

 

Yılın En İyi Erkek Oyuncusu; Keremcem.

2016012046

 

Ödüle Hava Muhalefeti Engeli…

 

Keremcem, hava şartlarının olumsuzluğu nedeni ile ödül törenine gelemediği için ödülünü kendisinin adına ünlülerin menajeri ve basın danışmanı Tülin Ürper aldı.  Aynı zamanda; Yılın En İyi Dizisi; O Hayat Benim’in yapımcısı Yaşar İrvul da ödül törenine gelemediği için, onun ödülü de Tülin Ürper’e takdim edildi.

 

Yılın En İyi Komedi Oyuncusu; Banu Zorlu

2016012047

 

Yılın En İyi Tiyatro Oyuncusu; Osman Alkaş.

2016012048

Wilma Elles’ten Üstada Saygı…
Wilma Elles, Osman Alkaş’ın ödülünü kendisinin vermek istediğini dile getirdi. Bunun üzerine kendisi sahneye davet edildi. “Aslında ödülünü aldı ama ben bir kez daha vermek istiyorum. Bir daha, bir daha, bir daha ödül almaya layıksın çünkü. Gerçekten bunu çok hak ediyorsun. Çalışmamız boyunca senden çok şey öğrendim” diyerek üstadın ödülünü tekrar kendi elleriyle takdim etti.

2016012049

Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Solisti; Simge.

2016012050

 

Yılın En İyi Moda Tasarımcısı; Cengiz Abazoğlu.

2016012051

İlyas Yalçıntaş: Playback Okumam…
Yılın En Çok İstek Alan Parçası; İncir – İlyas Yalçıntaş.

2016012052

İlyas Yalçıntaş, playback yapmak istemediği için gitarını da alıp sahnedeki yerini aldı. Ve son zamanlarda ortalığı kasıp kavuran “İncir” şarkısını Ziynet Sali ile düet yaparak canlı canlı söyledi. Tadından yenmez bir düete imza attılar.

2016012053

Yılın En İyi Erkek Sanatçısı; Bora Duran.

2016012054

Ziynet Sali, Bora Duran’dan Şarkıyı Kaptı…

 

Ziynet Sali, Bora Duran için övgü dolu sözlerle bahsettikten sonra, yeni albümü için bir şarkı sözü aldı. Bora Duran da kendisi için bir şarkı hazırlayacağının sözünü verdi.
Yılın En İyi Magazin Ödülü; Klas Magazin – Muammer Kapucuoğlu.

2016012055

Bütün sanatçıların Samsun Demir’e teşekkür etmesi sonucu görkemli gecenin yıldızı Samsun Demir seçildi. Görkemli gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Sona yaklaşıldığında sahnede toplu hatıra fotoğrafı çektirildikten sonra, tüm sanatçılar hayranlarını kırmayarak onlarla fotoğraflar çekildi.

2016012056

 

 

;

Fotoğraflar : Erkan Çinli – Erdem Çağlayan 

 

 

Saim Yılmaz

“kendi halinde bir yazar…”

www.saimyilmaz.com.tr

saim@saimyilmaz.com.tr

 

Hakkında Saim Yılmaz

İlginizi çekebilir

Kuzey Kıbrıs T.C. Gezi Önerileri

    Renkli bir mola verebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri olan Kuzey Kıbrıs, tarihi ve coğrafi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better