Ana Sayfa / Blog / Gizem Kınacı / Akvaryumla Gelen Sevgi: Fish Tank Business

Akvaryumla Gelen Sevgi: Fish Tank Business

Tesadüfen “Fish Tank Business” olayına imza atmış kişilerle tanıştım.

Kesinlikle sevimli bir çiftti. Düğünleri nedeni ile işe ufak bir ara verip, tekrar iş başı yapmaya başlamışlar.

İster hayalinizdeki akvaryumu tasarlayıp size sunsunlar, ister özel günler için sevdiklerinize ufak sürprizler hazırlasınlar.

Akvaryumun şeklinden tutun da içinde olmasını istediğiniz süslerden, renginden, balığın çeşidinden kısacası istediğiniz tasarımı sizler için hazırlamaktadırlar.

Ayak üstü kendileri ile konuşma fırsatı yakaladım ve hemen kendilerine bu iş ile ilgili birkaç soru yönelttim kendileri de beni kırmayıp soruları içtenlikle cevapladılar.

 

g1

 • İşinizi kurmadan önce neler yapıyordunuz? Bana biraz geçmişinizden bahsedebilir misiniz?
 • Bu işten önce de akvaryumlara ilgi duyuyordum zaten genel olarak tüm hayvanları seviyorum. Kendimize ait 2-3 tane farklı konseptte akvaryumumuz var. Ayrıca köpeklerimiz, kuşlarımız, kaplumbağalarımız da bulunmaktadır. Oldum olası bu tarz şeyler bana huzur verir, daha önce de hayvanları koruma derneğinde 3 yıl çalışmıştım.

g2

 • Aldığınız eğitimle yaptığınız iş uyumlu mu? Neden böyle bir işe atıldınız amaçlarınız neydi?
 • Hayır, aldığım eğitimle bu işin bir ilgisi yok. Aslında ben ve eşim bu olaya pek de iş olarak bakmıyoruz. Tasarımları yapmak ve hayvanlarla zaman geçirmek bizi mutlu ediyor. Hayvan bakımı konusunda kendimi geliştirdiğimi ve ilgim olduğunu bilen çevrem bana bu konuda hep danışmaktaydı. Bende yardımcı olmaktan zevk alıyordum. Daha sonra yılbaşı arifesinde bunu yaymak ve insanlara tasarımlarımızı sunmak eşimin fikri ile ortaya çıktı. Beğenildiğini görünce yeni fikirler yaratarak kendimizi geliştirdik.

g3

 • Hiç olumsuz şeylerle karşılaştınız mı?
 • Evet, tabii ki. Biz hayvanları çok seviyoruz ve tasarımlarımızı oluştururken kişileri ilk başta canlının rahat ve mutlu olabileceği şekilde bir tasarıma yönlendiriyoruz. Kimyasal yayan hiçbir dekorasyon malzemesi kullanmıyoruz ve canlının yaşayabileceği bir ortam yaratmaya özen gösteriyoruz. Böyle olduğu halde yaptıklarımızı kötüleyen birkaç kişi oldu. Ancak genel olarak çok beğeniliyor, takdir ediliyoruz.

g4

 • Bu iş günde çok vaktinizi alıyor mu? Malzemeleri temin etmek zor mu?
 • Adada akvaryum kültürü çok gelişmiş olmadığından farklı sıra dışı malzemeleri bulmak zor oluyor. Ama ince eleyip sık dokuyoruz kaliteli ve zararsız malzemeler kullanıyoruz. Tasarımlarımızı da özenle yaptığımız için zamanımızı alıyor tabi ki ama daha öncede söylediğim gibi zevkle yaptığımız için zaman bizim için sorun olmuyor.

g5

 • Sizi motive eden faktörler nelerdir?
 • Öncelikle hayvan sevgisi. Çocuklara ve genç kesime bunu aşılamanın çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bir canlının sorumluluğunu almak, onu beslemek, temizlemek onların kişiliğini geliştiriyor.

 

Tabii rengârenk, sevdikleri karakterlerin olduğu akvaryumları gördüklerinde verdikleri tepkiler paha biçilemez. Aynı şey yetişkinler için de geçerli. Kadın erkek birçok kişi sevdiğine, anne babasına, arkadaşına bizim tasarımlarımızdan hediye ediyor. Teslimatta çok güzel tepkilerle karşılaşıyoruz. Sanırım işin en güzel yanlarından biri de bu.

g6

 • Gelecek ile ilgili planlarınız nelerdir? Devam edip büyütmeyi düşünüyor musunuz?
 • İmkân olduğu sürece kendimizi geliştirmek tabii ki istiyoruz. Yeni ve daha sıra dışı tasarımlar sunmak hedefimiz. Ancak bir süre daha bu şekilde devam etmeyi düşünüyoruz. İlerde ne olacağını birlikte göreceğiz, talepler doğrultusunda hareket edeceğiz.

g7

 

Son olarak, eşim ve ben bu tasarımları yaparken emek ve sevgi veriyoruz, ilgilenen herkese teşekkür ederiz. Ayrıca size kendimizi anlatma fırsatı verdiğiniz için teşekkürler.

 

Fish Tank Business

Kaygun Terzioğlu

 

D

aha fazla bilgi ve daha fazla tasarımlar için kendilerine Facebook üzerinden de ulaşabilirsiniz.

 

Bu seferlik benden bu kadar bu güzel tasarımlarla sizleri baş başa bırakıyorum kesinlikle tasarımlar arasında kendinizi kaybedeceksiniz 😉

 

 

Gizem Kınacı

Hakkında Gizem Kınacı

ben bir ceviz ağacıyım...

İlginizi çekebilir

Kuzey Kıbrıs T.C. Gezi Önerileri

    Renkli bir mola verebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri olan Kuzey Kıbrıs, tarihi ve coğrafi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better